APAP – bezpieczny lek na ból

APAP, dzięki wysokiemu profilowi bezpieczeństwa, daje komfort właściwego zwalczania bólu i od lat cieszy się zaufaniem milionów Polaków.

Apap

APAP.
W trosce o Twoje bezpieczeństwo.


APAP zwalcza bóle głowy, bóle mięśni, bóle zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne oraz gorączkę występującą np. w przebiegu przeziębienia lub grypy.
Aktywnym składnikiem leku APAP jest paracetamol, jedna z najczęściej stosowanych i najbezpieczniejszych substancji przeciwbólowych. >
Apap

APAP.
W trosce o Twoje bezpieczeństwo.


APAP zwalcza bóle głowy, bóle mięśni, bóle zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne oraz gorączkę występującą np. w przebiegu przeziębienia lub grypy.
Aktywnym składnikiem leku APAP jest paracetamol, jedna z najczęściej stosowanych i najbezpieczniejszych substancji przeciwbólowych.

APAP mogą stosować nawet osoby z chorobą wrzodową, bo nie podrażnia żołądka.

APAP ze względu na ośrodkowy mechanizm działania nie zaburza syntezy mającej ochronne działanie prostaglandyn w błonie śluzowej żołądka, nie uszkadza jej i nie powoduje zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Dlatego APAP może być bezpiecznie stosowany nawet w czynnej fazie choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy.
APAP mogą stosować nawet osoby z alergią, bo ryzyko powikłań alergicznych jest małe.

U osób cierpiących na alergię także ból, leczony w sposób nieodpowiedni, może powodować poważne w skutkach konsekwencje. Niektóre leki mogą bowiem powodować nasilenie objawów choroby, dlatego warto zwrócić uwagę jaki lek jest przyjmowany. Zastosowaną w leku APAP substancję aktywną – paracetamol – cechuje rzadkość reakcji alergicznych (w tym skurczów oskrzeli) występujących po jego przyjęciu.
APAP mogą stosować nawet osoby z nadciśnieniem, bo nie zmienia ciśnienia krwi.

APAP jest bezpiecznym lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym dla osób z nadciśnieniem tętniczym, gdyż nie zmienia ciśnienia krwi i nie wpływa na skuteczność leków hipotensyjnych stosowanych w chorobie nadciśnieniowej i niedokrwiennej serca oraz w niewydolności krążenia.
APAP mogą stosować nawet osoby z cukrzycą, bo nie zawiera cukrowej otoczki.

Najważniejsze dla osób chorych na cukrzycę jest zwrócenie uwagi, czy przyjmując leki nie dostarczają organizmowi węglowodanów. Jeżeli to tylko możliwe, przyjmowane syropy powinny być pozbawione cukru, a tabletki – cukrowej otoczki, aby nie wpływały na poziom glikemii.
APAP mogą stosować nawet osoby prowadzące samochody, bo nie zaburza koncentracji.

APAP jest lekiem przeciwbólowym całkowicie bezpiecznym dla kierowców. Nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i ogólną sprawność psychofizyczną, nie zaburza zdolności koncentracji i nie opóźnia czasu reakcji.
APAP mogą stosować nawet osoby przyjmujące inne leki.

Paracetamol – substancja aktywna APAPu wykazuje niewielką ilość istotnych klinicznie interakcji międzylekowych.
APAP nie wchodzi w interakcje między innymi z lekami hipotensyjnymi oraz nasercowymi. Jest szczególnie zalecany u chorych przyjmujących profilaktyczne małe dawki aspiryny, gdyż nie blokuje jej korzystnego antyagregacyjnego działania.

SKŁAD: paracetamol 500mg, tabletki powlekane
DAWKOWANIE: zazwyczaj stosowana dawka leku APAP to:
Dorośli: 1-2 tabletki 3-4 razy na dobę (maksymalnie 8 tabletek w ciągu doby);
Dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka 3 do 4 razy na dobę.

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: US Pharmacia Sp. z o.o.

Zapoznaj się z ulotką
Ulotka APAP PDF
>
Apap Extra

APAP Extra.
Odkryj jego Extra siłę!


Jaki jest idealny lek przeciwbólowy? Skuteczny i bezpieczny!
APAP Extra to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy skuteczny, ale jednocześnie zachowujący wysoki profil bezpieczeństwa stosowania. APAP Extra zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i kofeinę. >
Apap Extra

APAP Extra.
Odkryj jego Extra siłę!


Jaki jest idealny lek przeciwbólowy? Skuteczny i bezpieczny!
APAP Extra to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy skuteczny, ale jednocześnie zachowujący wysoki profil bezpieczeństwa stosowania. APAP Extra zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i kofeinę.

Paracetamol to znana i bezpieczna substancja działająca przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Natomiast dodatkowy składnik – kofeina:
  • wzmacnia działanie przeciwbólowe paracetamolu,
  • działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy,
  • przyśpiesza początek działania przeciwbólowego i przeciwgorączkowego leku.

APAP Extra zwalcza bóle o różnej etiologii:
bóle głowy, migrenę, bóle mięśni, bóle zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, bóle kostno-stawowe, bóle pooperacyjne i pourazowe. Dodatkowo APAP Extra łagodzi objawy przeziębienia i grypy takie jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

SKŁAD: paracetamol 500mg + kofeina 65mg, tabletki powlekane
DAWKOWANIE: Zazwyczaj stosowana dawka leku APAP Extra to:
Dorośli: 1-2 tabletki co 4-6 godzin (maksymalnie 8 tabletek na dobę);
Dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabletki co 4-6 godzin (maksymalnie 8 tabletek na dobę).
Leku nie należy podawać dzieciom poniżej 12 lat.

Przy stosowaniu razem z innymi lekami zawierającymi paracetamol nie należy przekraczać dawki łącznej 4 gramów paracetamolu w ciągu doby.

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: US Pharmacia Sp. z o.o.

Zapoznaj się z ulotką
Ulotka APAP Extra PDF
>
Apap Noc

Apap Noc


APAP Noc to jedyny w Polsce lek, który jednocześnie zwalcza ból i ułatwia zasypianie.
Na kłopoty z zasypianiem wpływ ma wiele czynników. Jedną z przyczyn braku snu jest ból. To właśnie uporczywy ból, który narasta wieczorem i w nocy, nie pozwala nam zasnąć. Ta dolegliwość staje się w ostatnim czasie coraz bardziej powszechna. >
Apap Noc

Apap Noc


APAP Noc to jedyny w Polsce lek, który jednocześnie zwalcza ból i ułatwia zasypianie.
Na kłopoty z zasypianiem wpływ ma wiele czynników. Jedną z przyczyn braku snu jest ból. To właśnie uporczywy ból, który narasta wieczorem i w nocy, nie pozwala nam zasnąć. Ta dolegliwość staje się w ostatnim czasie coraz bardziej powszechna.

Oprócz chronicznych bólów (głowy, stawów, mięśni, brzucha itp.) wśród często spotykanych przyczyn kłopotów z zaśnięciem wymienić można również: stres, chroniczne napięcia, pośpiech i uczucie niepokoju bez możliwości właściwego odreagowania, a także złe nawyki związane ze snem i zasypianiem.

APAP Noc łączy przeciwbólowe i przeciwgorączkowe działanie paracetamolu z uspokajającym i ułatwiającym zasypianie działaniem difenhydraminy. Co istotne – difenhydramina nie uzależnia, nie powoduje problemów z porannym wstawaniem ani senności w godzinach rannych następnego dnia.

APAP Noc ma zastosowanie w krótkotrwałym leczenie bólu powodującego trudności w zasypianiu, w tym:
bólu głowy, bólów kostno-stawowych, bólu mięśni, bólu zębów, bólów menstruacyjnych, nerwobólów, bólów związanych z przeziębieniem i grypą.

Dzięki APAP Noc zaśniesz bez bólu, a rano obudzisz się wypoczęty!

„3B” czyli Błędne Koło Bólu i Bezsenności
Wiadomo, że zależność między bólem i bezsennością jest obustronna, to znaczy ból może zaburzać przebieg snu, a z drugiej strony deficyt snu nasila dolegliwości bólowe. Objawy te układają się w specyficzne Błędne Koło Bólu i Bezsenności.

Pierwszym krokiem w kierunku poprawy jest natychmiastowe przerwanie Błędnego koła Bólu i Bezsenności w dowolnym miejscu. Im wcześniej to nastąpi, tym większe są szanse na wyraźną poprawę jakości życia.

SKŁAD: paracetamol 500mg + chlorowodorek difenhydraminy 25mg, tabletki powlekane
DAWKOWANIE: Zazwyczaj stosowana dawka leku APAP Noc to:
Dorośli: 1-2 tabletki na 30 minut przed snem;
Dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabletki na 30 minut przed snem.

Przy stosowaniu razem z innymi lekami zawierającymi paracetamol nie należy przekraczać dawki łącznej 4 gramów paracetamolu w ciągu doby.

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: US Pharmacia Sp. z o.o.

Zapoznaj się z ulotką
Ulotka APAP Noc PDF
>
Apap Przeziębienie

Pokonaj przeziębienie
i grypę odpowiedzialnie


W trakcie przeziębienia lub grypy wszystko Cię boli
i jesteś rozbity. Wtedy potrzebujesz skutecznej kuracji, która pomoże osłabionemu organizmowi,
a jednocześnie mu nie zaszkodzi. Dlatego warto wybrać leki z nowej linii APAP Przeziębienie.
To odpowiedzialny wybór: skuteczne i sprawdzone leki na przeziębienie i grypę. >
Apap Przeziębienie

Pokonaj przeziębienie i grypę odpowiedzialnie


W trakcie przeziębienia lub grypy wszystko Cię boli
i jesteś rozbity. Wtedy potrzebujesz skutecznej kuracji, która pomoże osłabionemu organizmowi,
a jednocześnie mu nie zaszkodzi. Dlatego warto wybrać leki z nowej linii APAP Przeziębienie.
To odpowiedzialny wybór: skuteczne i sprawdzone leki na przeziębienie i grypę.


Wypróbuj nowe leki z linii APAP Przeziębienie, które są połączeniem paracetamolu i składników dodatkowych, umożliwiającym zwalczanie objawów przeziębienia i grypy takich jak: ból głowy, bóle kostno-stawowe, ból gardła, bóle mięśni, katar czy niedrożność nosa i zatok przynosowych

Produkty z linii APAP Przeziębienie skutecznie eliminują objawy przeziębienia i grypy, nie podrażniają żołądka i są bezpieczne dla osób z alergią.

Leki APAP Przeziębienie są dostępne w 3 wygodnych do stosowania formach:


APAP Przeziębienie HOT

APAP Przeziębienie HOT- rozgrzewający lek o smaku cytrynowym dla całej rodziny


APAP Przeziębienie HOT to lek na przeziębienie
i grypę w nowej formule, która łączy skuteczność kilku dwóch substancji wzmocnionych dawką witaminy C. Dzięki formie rozgrzewającego napoju szybko się wchłania i działa na organizm jako całościowa kuracja. Usuwa nie tylko bóle mięśni, głowy i gardła, ale też takie objawy przeziębienia jak gorączka, katar i niedrożność nosa.

Substancje czynne: paracetamol 650mg, kwas L-askorbinowy 50mg, chlorowodorek fenylefryny 10mg

Pozostałe składniki: sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, cytrynian sodu, aromat cytrynowy 87A069, aromat cytrynowy 875060, acesulfam K, aromat cytrynowy 501.476/AP0504, aromat cytrynowy 875928, aspartam, żółcień chinolinowa.


APAP Przeziębienie FAST

APAP Przeziębienie FAST


APAP Przeziębienie FAST to musująca formuła leku, która szybko zwalcza objawy przeziębienia i grypy, takie jak podwyższona temperatura, ból gardła, ból głowy, bóle mięśni i bóle kostno-stawowe. Obecna w preparacie witamina C niezbędna jest do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego.

Substancje czynne: paracetamol 500mg, kwas L-askorbinowy 300mg.

Pozostałe składniki: kwas cytrynowy bezwodny, wodorowęglan sodu, węglan sodu bezwodny, powidon, Makrogol 6000, aromat cytrynowy 135460, sacharyna sodowa, aspartam (E951), aromat cytrynowo-limonowy 135459, magnezu stearynian, sól sodowa fosforanu ryboflawiny.


APAP Przeziębienie CAPS

APAP Przeziębienie CAPS


APAP Przeziębienie CAPS to lek w kapsułkach zwalczający nasilające się objawy przeziębienia
i grypy: zmniejsza gorączkę, uśmierza ból głowy, bóle mięśni i bóle kostno-stawowe, udrażnia nos
i likwiduje katar.

Substancje czynne: paracetamol 500mg, chlorowodorek fenylefryny 6,1mg.

Pozostałe składniki: skrobia kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian, talk; wieczko: żelatyna, erytrozyna (E127), tytanu dwutlenek (E171), indygokarmin (E132); korpus: żelatyna, indygokarmin (E132).
>
Apap Ice i Apap Thermal

Apap Ice i Apap Thermal


Plastry marki Apap to specjalistyczne wsparcie działania tradycyjnych środków przeciwbólowych. W zależności od miejsca występowania i rodzaju bólu, mogą chłodzić lub rozgrzewać daną część ciała. Stosowane zewnętrznie, omijają układ pokarmowy, dzięki czemu są bezpieczne dla osób w różnym wieku oraz dla kobiet w ciąży. >
Apap Junior

APAP Junior.
Pokaż język gorączce.


APAP Junior dla dzieci powyżej 4 roku życia to lek w formie granulatu w saszetkach o smaku truskawkowo-waniliowym. Produkt jest wskazany przy gorączce i bólach różnego pochodzenia. Dzięki doustnej formie, przyjmowanej bezpośrednio na język, bez potrzeby popijania, podawanie preparatu dzieciom jest wygodne i szybkie. >
Apap Junior

APAP Junior.
Pokaż język gorączce.


APAP Junior dla dzieci powyżej 4 roku życia to lek w formie granulatu w saszetkach o smaku truskawkowo-waniliowym. Produkt jest wskazany przy gorączce i bólach różnego pochodzenia. Dzięki doustnej formie, przyjmowanej bezpośrednio na język, bez potrzeby popijania, podawanie preparatu dzieciom jest wygodne i szybkie.


Dawkowanie

Dawka leku APAP JUNIOR zależy od wieku i masy ciała, zwykle jednorazowa dawka wynosi 10-15 mg paracetamolu na kilogram masy ciała, do całkowitej dawki dobowej do 60-75 mg/kg masy ciała.

Odpowiedni odstęp między dawkami zależy od objawów i maksymalnej całkowitej dawki dobowej. Należy zachować co najmniej 6-godzinny odstęp pomiędzy dwiema dawkami, co oznacza podawanie leku maksymalnie 4 razy na dobę. Jeżeli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni, należy skontaktować się z lekarzem.

Masa ciała (wiek) Pojedyncza dawka Maksymalna dawka
17kg-25kg (4-8 lat) 250 mg paracetamolu (1 saszetka) 1000 mg paracetamolu (4 saszetki)
26kg-40kg (8-12 lat) 500 mg paracetamolu (2 saszetki) 1500 mg paracetamolu (6 saszetek)

Sposób/droga podawania

Lek APAP JUNIOR podaje się wyłącznie doustnie.
Nie należy przyjmować leku APAP JUNIOR po posiłku.
Granulat należy przyjąć bezpośrednio do jamy ustnej na język, a następnie połknąć bez popijania wodą.

Produkt jest dostępny w opakowaniach po 10 saszetek (paracetamol 250 mg).

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: US Pharmacia Sp. z o.o.

Zapoznaj się z ulotką
Ulotka APAP Junior PDF
>
Apap Direct

APAP Direct.
Pokaż język bólowi.


APAP Direct to propozycja leku przeciwbólowego dla dorosłych w nowoczesnej formie granulek. Dzięki doustnej formie, podawanej bezpośrednio na język, bez konieczności popijania, lek w wygodny sposób usuwa ból i gorączkę u dorosłych, zawsze i wszędzie kiedy tego potrzebujesz. >
Apap Direct

APAP Direct.
Pokaż język bólowi.


APAP Direct to propozycja leku przeciwbólowego dla dorosłych w nowoczesnej formie granulek. Dzięki doustnej formie, podawanej bezpośrednio na język, bez konieczności popijania, lek w wygodny sposób usuwa ból i gorączkę u dorosłych, zawsze i wszędzie kiedy tego potrzebujesz. APAP Direct może szybciej usuwać ból niż zwykła tabletka, gdyż substancja czynna dociera do żołądka już w postaci rozpuszczonej.

APAP Direct to wariant dla wszystkich osób szukających oprócz skuteczności i bezpieczeństwa także wygody użycia leku.

Dawkowanie

Dawka leku APAP DIRECT zależy od wieku i masy ciała, zwykle jednorazowa dawka wynosi 10-15 mg paracetamolu na kilogram masy ciała, do całkowitej dawki dobowej do 60-75 mg/kg masy ciała.

Odpowiedni odstęp między dawkami zależy od objawów i maksymalnej całkowitej dawki dobowej. Należy zachować co najmniej 6-godzinny odstęp pomiędzy dwiema dawkami, co oznacza podawanie leku maksymalnie 4 razy na dobę. Jeżeli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni, należy skontaktować się z lekarzem.

Masa ciała (wiek) Pojedyncza dawka Maksymalna dawka
26kg-40kg (8-12 lat) 500 mg paracetamolu (1 saszetki) 1500 mg paracetamolu (3 saszetek)
> 40kg
(dzieci powyżej 12 lat i osoby dorosłe)
500-1000 mg paracetamolu (1-2 saszetki) 3000 mg paracetamolu (6 saszetek po 500 mg)

Sposób/droga podawania

Lek APAP DIRECT podaje się wyłącznie doustnie.
Nie należy przyjmować leku APAP DIRECT po posiłku.
Granulat należy przyjąć bezpośrednio do jamy ustnej na język, a następnie połknąć bez popijania wodą.

Produkt jest dostępny w opakowaniach po 6 saszetek (paracetamol 500 mg; stosowany od 12 roku życia).

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: US Pharmacia Sp. z o.o.

Zapoznaj się z ulotką
Ulotka APAP Direct PDF
>