zwiń

APAP dla dzieci FORTE to lek przeciwgorączkowy i przeciwbólowy

Paracetamol w dawce 40 mg/ml tj. 200 mg/5 ml
Należy przestrzegać 6-godzinnego odstępu pomiędzy dawkami
Zalecana dawka paracetamolu: 15 mg/kg mc. co 6 godzin
Paracetamol zawarty w APAP dla dzieci FORTE
to lek pierwszego wyboru w leczeniu dzieci
według Światowej Organizacji Zdrowia i UNICEF
Paracetamol zawarty w APAP dla dzieci FORTE
jest jedyną opcją w leczeniu bólu i gorączki
u dzieci poniżej 3. miesiąca życia, co potwierdza
Światowa Organizacja Zdrowia
APAP dla dzieci FORTE
APAP dla dzieci FORTE
• OD URODZENIA:
Dla dzieci od 3 miesiąca życia.
Od pierwszych dni życia po zaleceniu lekarza
APAP dla dzieci FORTE
• CZAS DZIAŁANIA:
Może osiągnąć maksymalne stężenie po 10 minutach**
APAP dla dzieci FORTE
• MAŁA DAWKA:
Mniej płynu do połknięcia w porównaniu do standardowych leków z paracetamolem
APAP dla dzieci FORTE
• SMAK:
Delikatny smak pomarańczowy
APAP dla dzieci FORTE

Jak czytać ulotkę?

Substancja aktywna i jej dawka w danym leku. Czyli ta część lekarstwa, która powoduje, że działa.

Substancje pomocnicze to składniki, które nie mają działania terapeutycznego (np. konserwanty, barwniki, aromaty).

W sekcji stosowanie dowiesz się, jak odpowiednio dawkować i przyjmować lek.

W sekcji WSKAZANIA dowiesz się, na jakie dolegliwości wskazane jest przyjmowanie danego leku.

W tej sekcji dowiesz się, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę przed zastosowaniem leku.

Działania niepożądane inne od leczniczego, niekorzystne działanie leku na organizm.

Dowiedz się więcej o tym, jak mądrze walczyć z bólem

*) Pełna tabela dawkowania w ulotce.
**) Maksymalne stężenie w osoczu występuje po 10-60 minutach.