zwiń
  • APAP – mądry wybór dla alergików

    U osób cierpiących na alergię nieodpowiednio leczony ból może powodować poważne w skutkach konsekwencje. U osób tych może wystąpić nadwrażliwość na substancje czynne popularnych leków przeciwbólowych, dlatego warto zwrócić uwagę na to, jaki lek jest przyjmowany.

    APAP jest lekiem przeciwbólowym bezpiecznym dla osób z alergią. Jego substancja aktywna – paracetamol – rzadko powoduje reakcje alergiczne (w tym skurcze oskrzeli).

    Paracetamol jest lekiem pierwszego wyboru u osób cierpiących z powodu tzw. astmy aspirynowej.

    Warto przestrzegać kilku prostych zasad:

    • Stosuj APAP zgodnie z zasadami dawkowania, które znajdziesz w ulotce.
    • Przyjmując APAP, nie stosuj innych leków zawierających paracetamol.
    • Paracetamolu nie powinny stosować osoby nadużywające alkoholu albo cierpiące z powodu schorzeń wątroby.

Dowiedz się więcej o mądrej walce z bólem