zwiń

Trudności w zasypianiu

Nie każdą noc możemy zaliczyć do udanych – bezsenność to coraz częstszy problem Polaków. Trudności w zasypianiu nie zawsze są związane ze stresem czy przejedzeniem; co robić, gdy trudności w zasypianiu i spokojnym przespaniu nocy powoduje ból?

Spróbuj rozpoznać przyczynę bólu

Ból może być tymczasową konsekwencją przebytego zabiegu lub doznania urazu, ale czasami może pojawiać się bez oczywistych przyczyn.

Siedzący tryb życia ma negatywny wpływ na naszą postawę, co może przekładać się na wiele dolegliwości, które na pierwszy rzut oka nie kojarzą się z wadami postawy. Bóle stawów, bóle pleców, bóle mięśni i kręgosłupa – to tylko niektóre rodzaje bólu, które mogą towarzyszyć nam na co dzień.

Zapobiegaj lub lecz

Rozpoznanie przyczyny bólu jest początkiem do podjęcia działań, które będą zapobiegać jego narastaniu i powstawaniu nowych dolegliwości. Regularna i umiarkowana (dobrana do indywidualnych możliwości) aktywność fizyczna jest zawsze wskazana. Nawet kilkunastominutowy spacer poprawi krążenie, wzmocni mięśnie i dotleni organizm, łagodząc ból i pomagając zapobiegać konsekwencjom niezdrowej postawy.

Na ból uniemożliwiający spokojny sen (wynikający z urazów, zabiegów i operacji, jak i tych, w przypadku bólu o niesprecyzowanej przyczynie) pomoże APAP Noc. Oprócz paracetamolu, składnika przeciwbólowego i przeciwgorączkowego, APAP Noc zawiera difenhydraminę. Składnik ten w bezpieczny i sprawdzony sposób ułatwia zasypianie, pomaga spokojnie przespać noc, nie powodując porannej senności.

Czytaj także:

Dowiedz się więcej o mądrej walce z bólem