APAP
APAP Forte pixel

APAP dla dzieci FORTE

Mało leku do połknięcia.
paracetamol 40 mg/ml

Paracetamol zawarty w APAP dla dzieci FORTE to lek pierwszego wyboru w leczeniu dzieci według Światowej Organizacji Zdrowia i UNICEF.


  • mało leku do podania dla maluszka
  • znika gorączka
  • lek nie podrażnia brzuszka


Korzyści dla pacjenta APAP dla dzieci FORTE Leki z ibuprofenem
Obniża gorączkę i łagodzi ból check check
Można podać od urodzenia check check
Można podać w trakcie bólu i gorączki podczas:
  • ospy wietrznej
  • zakażenia układu moczowego
  • biegunki rotawirusowej (grypy żołądkowej)*
check check
Nie podrażnia błony śluzowej żołądka check check
Można podawać na czczo check check

(*) ograniczenia dla stosowania ibuprofenu mają charakter środków ostrożności, a nie bezwzględnych przeciwwskazań.



Sprawdź jednorazową dawkę leku


Dawkowanie co 6 godzin (15 mg/kg masy ciała dziecka)
  • należy przestrzegać 6-godzinnego odstępu pomiędzy dawkami
  • dawkowanie należy ustalić na podstawie masy ciała pacjenta
  • zalecana dawka dobowa paracetamolu to 60 mg/kg masy ciała na dobę

APAP dla dzieci FORTE Paracetamol 40 mg/ml, zawiesina doustna. Wskazania: krótkotrwałe, objawowe leczenie bólu o lekkim i umiarkowanym nasileniu (ból głowy, ból zęba) i/lub gorączki u dzieci starszych niż 3 miesiące i dorosłych. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia sp. z o.o.