APAP
APAP Junior pixel

APAP Junior

Smaczne granulki o truskawkowo-waniliowym smaku. Bez konieczności popijania.

paracetamol 250 mg

Lek Apap Junior stosuje się w celu obniżenia gorączki i złagodzenia bólu u dzieci powyżej 17 kg (4 lata).

Korzyści dla pacjenta APAP Junior Leki z ibuprofenem
Obniża gorączkę i łagodzi ból check check
Można podać w trakcie bólu i gorączki podczas:
  • ospy wietrznej
  • zakażenia układu moczowego
  • biegunki rotawirusowej (grypy żołądkowej)*
check check
Nie podrażnia błony śluzowej żołądka check check
Można podawać na czczo check check

(*) ograniczenia dla stosowania ibuprofenu mają charakter środków ostrożności, a nie bezwzględnych przeciwwskazań.

Masa ciała (wiek) Liczba saszetek Maksymalna dawka dobowa
17-25kg
(4-8 lat)
1saszetka
1000 mg paracetamolu
(4 saszetki)
26-40kg
(8-12 lat)
2saszetki
1500 mg paracetamolu
(6 saszetek)
  • należy zachować co najmniej 6-godzinny odstęp pomiędzy dwiema dawkami
  • stosować u dzieci powyżej 17 kg
  • nie należy łączyć z innymi lekami zawierającymi paracetamol
  • jeżeli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni, należy skontaktować się z lekarzem

APAP JUNIOR Paracetamol 250 mg. Granulat. Wskazania: Objawowe leczenie łagodnego do umiarkowanego bólu oraz gorączki. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na paracetamol lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Ciężka niewydolność wątroby (skala Childa i Pugha > 9). Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o.